Uus & Põnev

Ole kursis kõige uuega, mis sära silmis hoiab.

Huvitavat lugemist nii prillidest, läätsedest kui silmadest.

 

37 toode(t)

Määra tõusev suund

Kuidas kaitsta silmi ekraanide sinise valguse eest?

Lisaks paljule muule on COVID-19 muutnud meie jaoks ka seda, kui suure osa päevast me erinevate ekraanide ees veedame, ja mil määral meid mõjutab neist kiirgav sinine valgus.

Esiteks on veebi liikunud tohutu n-ö kohustulik osa argipäevast – koosolekud ja õppetöö. Teiseks, kuna inimene on sotsiaalne olend oma sõprade, tuttavate, sugulaste ja töökaaslastega, siis on suurematele või väiksematele ekraanidele kolinud ka märkimisväärne hulk neist juttudest, mida me varem ajasime kohvikus, restoranis või pargipingil. Ja kolmandaks on tänu suuremale koduspüsimisele kasvanud ka aeg, mille veedame televiisorit vaadates.

Loe edasi

Pinnakatted

Tavaline klaas- ja plastikmaterjal peegeldab valgust prilliläätse eesmise ja tagumise pinna peale kokku umbes 9%, mis tähendab seda, et nägemisaisting on võimalikust kümnendiku võrra kehvem. Kui tegu on õhukeste läätsematerjalidega, mille peegeldumine on suurem, võib valgusekadu ulatuda 20%-ni. Kõik see mõjutab nägemisteravust oluliselt.

Loe edasi

Vahel ikka juhtub. Prillide kindlustus.


Kas mõni olukord tuleb tuttav ette:

Sätid õhtul prillid mugavalt ninale ja ennast mõnusalt diivanile, et kolm korda pooleli jäänud film ometigi lõpuni vaadata, aga ärkad sama targana kui alati. Prillid uneuimase näo ja diivanipadja vahel lapikud.

Loe edasi

Millised prillid lapsele ja noorukile valida?

Lapsele prille ostes seisab lapsevanem paljude valikute ees. Kuidas valida õiged prilliraamid ja milliseid prilliklaase eelistada?
Võrreldes täiskasvanuga on laste nina lamedam ja prillid ei pruugi nina peal kindlalt istuda. Seetõttu peab lapsele prille valides tähelepanu pöörama raamide heale istuvusele ja mugavusele. Eriti oluline on prilliraamide valikul see, et prilliraamid oleks lapsele parajad – need peavad istuma ees ideaalselt ning ei tohi olla kitsad, sest muidu hakkavad prilliaisad sisse soonima. Samas ei tohi prilliraamid olla ka liiga laiad, kuna siis on oht, et prilliraamid hakkavad eest ära vajuma.

Loe edasi

Laps ja nägemine

Nii laste kui täiskasvanute silmad vajavad tähelepanu, kuid laste puhul tuleks olla eriti hoolikas. Nende silmad kasvavad ja nägemine areneb välja alles 6.–8. eluaastaks. Regulaarne silmakontroll on profülaktikaks, sest varakult avastatud normaalsest nägemisest kõrvalekallet saab suurema tõenäosusega ravida enne kooliminekut.

Loe edasi

Liigsest digiseadmete kasutamisest noores eas võivad tuleneda pikaajalised nägemisprobleemid

On taas alanud periood, kus paljud lapsevanemad teevad ettevalmistusi oma laste kooli minemiseks. Kooliteele asumisega on seotud palju korralduslike küsimusi. Kuid pahatihti ununeb kiire ettevalmistuse perioodi jooksul panna aeg silmaarsti või optometristi juurde. Pro Optika soovitab aga juba praegu plaani võtta lapse silmade kontrolli silmaarsti või optometristi juurde, et laps saaks uuele kooliaastale vastu astuda terava pilguga.

Loe edasi

Optilised ja päikeseprillid RAY-BAN®-I optiliste prilliklaasidega

RAY-BAN® - see on ajatu stiil, autentsus, legendaarsus, julgus ning unikaalne tehnoloogia. Alates  turuletulekust 1937. aastal – kaitsmaks pilootide silmi kahjulike päikesekiirte eest – on Ray-Ban alati olnud prilliklaaside tootmise esirinnas.

Ray-Ban on olnud teenäitajad kristalsete polariseeritud materjalide ja prilliklaaside osas, nagu Chromance. Lisaks teerajajad polariseeritud klaaside toonimises. Nad kasutavad uusimat tehnoloogiat, et täiustada peegeldumisvastaseid ja vetthülgavaid katteid. 

Loe edasi

Adidas - parimad spordiprillid

Adidase spordiprillid on välja töötatud nii, et need vastaksid eri spordialade vajadustele. Tootearenduses teevad Adidase disainiinsenerid tihedat koostööd tippsportlastega. Nii luuakse Adidase parimate omadustega spordiprillid, mis ühendavad järgmise põlvkonna tehnoloogia ja uuenduslikud läätsed, et tagada täiuslik sobivus ning spordist lähtuv tehnoloogia.  Adidase spordiprillid ei ole pelgalt järjekordsed päikeseprillid, vaid vajalik osa spordivarustusest, mis parandab sooritust. 

Loe edasi

100 naeratust = 100 heategu

Üks naeratus saatis korda ime! Pro Optika kingib EV100 juubeliaastal üheskoos sajale lastekodus kasvavale lapsele nägemisrõõmu ja vajadusel uued prillid ja seda vaid sinu naeratuse eest! Oma naeratust olid oodatud jäädvustama kõik inimesed, olenemata soost või vanusest. Ainukesed tingimused oli hea tuju ja soov head teha. 

Loe edasi

Zeiss Drivesafe prilliklaasid – turvaliseks ja usaldusväärseks autojuhtimiseks

Eesti ilmastik on ääretult muutlik ja seetõttu muutuvad ka liiklusolud autojuhtimiseks. Sageli märgitakse liiklusuudistest õnnetusjuhtumi ühe olulise aspektina just halvad tee- või ilmaolud.

  • Kas olete avastanud end autoroolis ebakindlalt ja ebamugavalt sellistes keerulistes ilmastikuoludes nagu vihm, udu, hämarus või öine autosõit?

Loe edasi

Juhtkoer Roosi

Pro Optika algatas 2012. aasta jõulude eel heategevuskampaania "Toetame pimedate juhtkoera kasvatamist!", mis jõudis 2014. aastal lõpusirgele. Selle tulemusena anti vaegnägija Margo Joostile üle põhjaliku koolituse läbinud pimedate juhtkoer Mouldhills Lonely Rose. Nende kahe aasta jooksul on kõik Pro Optika kliendid iga ostuga toetanud ühe tubli pimedate juhtkoera treenimist. Labradorikutsika treenimiseks koguti kokku 6400 eurot.

Loe edasi

Ühevaateline prillilääts

Ühevaatelisel prilliläätsel on kogu ulatuses sama optiline tugevus. Seda kasutatakse, kui prille vajatakse ainult ühele kaugusele – ainult kaugele, lähedale või keskdistantsile – vaatamiseks. Ühevaatelisi prilliläätsesid saab täiustada fotokroomse omadusega, toonimise ja pinnakatetega.

Õhendatud prilliklaasid

Mida suurem on prilliläätse tugevus dioptrites, seda paksem on prillilääts. Selleks et valmistada õhemaid, aga sama tugevusega prilliläätsesid, kasutatakse suurema murdumisnäitajaga ehk õhendatud materjale. Õhemaid prilliläätsesid on saadaval nii plastikust kui ka klaasist. Tavaliste läätsematerjalidega võrreldes küündib plastikläätse õhendus kuni 40%-ni ja klaasläätse puhul kuni 50%-ni. Kõik õhemad läätsematerjalid on kaetud peegeldusvastase pinnakattega. 

Värvilised kontaktäätsed

Värvilised kontaktläätsed on huvitav viis oma välimusega mängida või sõpru üllatada. Selleks ei pea tingimata olema prillikandja – läätsi toodetakse nii tervele silmale ehk null tugevusega kui ka vastavalt retseptile. Samas tuleks meeles pidada, et kõik kontaktläätsed, kaasa arvatud värvilised kontaktläätsed, vajavad esmakordsel kasutamisel sobitamist optometristi vastuvõtul. Samuti on läätsede kandmisel vaja järgida hügieeninõudeid.

Loe edasi

Asfäärilised prilliklaasid

Asfäärilised prilliläätsed on oma ehituselt lamedamad ja seetõttu kasutatakse neid eelkõige plusstugevustega prillides. Sellised prilliläätsed on õhemad ja prillid kergemad. Lisaks ei moonuta asfääriliste prilliklaaside äärealad vaadeldavaid objekte. Kosmeetiliste eeliste kõrval tuleks silmas pidada, et selliste klaaside harjumiseks võib kuluda aega, kui varem on kasutatud sfäärilise disainiga prilliklaase, kuna ollakse harjunud tavaliste moonutustega, mis asfäärilises prilliläätses puuduvad. Harjumisaeg on aga väga individuaalne, see võib olla mõnest tunnist kuni mõne nädalani.

Loe edasi

Ujumisprillid, millega näete selgelt ka ujulas

Oma lemmikharrastusega, ujumisegega, on võimalik tegeleda ka nii, et kõik Teid ümbritsev on selge nii vee peal kui vee all. Ujumisprille on võimalik saada nii miinus-, pluss- kui ka silinderkorrektsiooniga. Võimalik on tellida ka ujumisprille siis, kui Teie silmad vajavad erinevaid prilliklaasi tugevusi. Tavaliste prillidega ei soovitata kloori- või soolases vees ujuda, kuna see kahjustab prilliraami ja -klaase.

Loe edasi

Silhouette prilliraamid – naudi igat hetke!

Kruvideta ning raamideta prillid, mis on valmistatud 80% ulatuses käsitööna Austrias, on jõudnud Eestisse. Pro Optika kliendikonsultandid nõustavad Silhouette toodete puhul personaalselt.
Silhouette personaalne nõustamine erineb igapäevasest optikapoe külastusest eelkõige seetõttu, et raame valides keskendutakse täpsemalt silmade piirkonnale, nahatüübile, silmavärvile, näokujule ning loomulikult ka iseloomuomadustele.

Loe edasi

Kes on optometrist?

Optometrist on tervishoiu spetsialist, kes tegeleb nägemise uurimise ja korrigeerimisega, määrab prille, kontaktläätsesid ning oskab ka prille sobitada, valmistada ja parandada. Seega peab ta hakkama saama kõigega, mis prillipoes töötades vajalik. Optometrist annab nõu raamide valimisel ning nägemisega seotud teemadel.

Loe edasi

Kontaktläätsede kasutaja meelespea

Kontaktläätsede kandmine erineb prillide kandmisest, sest kontaktläätsesid kantakse vahetult silma peal. Selleks et nautida muretut läätsekandmist ja säiliks Teie silmade heaolu, anname Teile mõned näpunäited.

Loe edasi

Miks lugemisprillid?

Kindlasti imestavad paljud inimesed, kes on kogu elu jooksul hästi näinud, miks neil ühtäkki lähedale vaatamine raskeks on muutunud, ja on tunne, et vaja on lugemisprille. 20-aastaselt hakkavad silmas toimuma väga aeglased füsioloogilised muutused ja silmalääts, mis aitab eri kaugustel olevaid objekte teravalt näha, kaotab aegamisi oma elastsust. 

Loe edasi

Polariseeritud prilliklaas

Polariseeritud prillilääts näeb esmapilgul välja samasugune nagu tavaline päikseprillilääts, aga tegelikult toimib filtrina, mis vähendab peegeldusi ja suurendab  kontrasti. Polariseeritud prillide tööpõhimõte on pindadelt tagasi peegelduva valguse filtreerimine ja segavate valguslainete takistamine. Sellised päikseprillid on populaarsed näiteks autojuhtide, sportlaste, kalurite, purjetajate ning matkajate seas. 

Loe edasi

Prillide hooldusjuhend

Selleks et prillid vastu peaksid ja Te neid probleemideta kasutada saaksite, anname Teile nende hooldamiseks mõned näpunäited.

  • Kui Te prille ei kasuta, hoidke neid piisavalt mahukas ja soovitatavalt kõvas prillitoosis.
  • Võtke prillid eest ja pange ette alati kahe käega. Nii väldite prilliraami liigset deformeerumist.

Loe edasi

Prilliraamide valimine

Astudes prillipoodi, leiate eest suure valiku raame. Kust alustada ja milline neist just Teile sobiks? See on paljudele keeruline otsus. Hästi valitud raamid tagavad kandmismugavuse ning nägemise kvaliteedi. Samuti mõjub kena raam aksessuaarina, mis kandjat kaunistavad. Anname vastused prillipoes tihti tekkivatele küsimustele.

Loe edasi

Spordiprillid

Sportlase saavutused ja rahulolu sõltuvad paljuski nägemisest. Õuespordialade puhul ollakse mõjutatud sellistest välistingimustest nagu päike, tuul, vihm ja lumi. Samas nõuavad mitmed alad väga täpset sihtimist ja teravat nägemist. Kas see tähendab, et prillikandjast sportlane jääb mängust välja? Kindlasti mitte!

Loe edasi

Hea nägemine tagab töötaja täpse ja kiire töö!

Iga vastutustundlik tööandaja teab, et nägemine on iga töötaja kalleim varandus. Hea nägemine tööl on väga oluline, sest nägemisest sõltub paljuski ettevõtte töötajate suutlikkus teha oma tööd kiiresti ja täpselt. Kui Te märkate mõne töötaja puhul tööviljakuse langust ja Teie väga hea spetsialist eksib mõnes töölõigus, mida ta varem tegi perfektselt, siis võib üks põhjus olla halvenenud nägemine.

Kas teadsid et, 90% informatsioonist saab inimene silmade kaudu?

Loe edasi

Nägemishäired

Ükski järgmistest nägemishäiretest ei ole haigus, vaid silma omapära, mis on tingitud silma mittemõõdupärasest ehitusest. Kui silm on anatoomiliselt terve, saab nägemist korrigeerida prillidega või kontaktläätsedega. (Silmahaigustega võib küll kaasneda nägemishäireid, kuid sel juhul on tegemist tagajärjega ja patoloogilise muutusega.)

Loe edasi

Ettevaatust! Ere päike ja uv-kiirgus võivad kahjustada enim just laste silmi!

Kevade saabudes satub prillipoodi üha enam inimesi, kes otsivad moekat kaitset silmadele. Kõik täiskasvanud teavad, kui tähtis on kaitsta oma silmi ereda päikese eest. Lapsevanemad peaksid rohkem tähelepanu pöörama ka laste silmade kaitsele. Just laste puhul on väga oluline, et neil oleksid korralikud päikseprillid, mis kaitseksid neid ereda päikesevalguse ning UVA- ja UVB-kiirguse eest, sest kasvavad ja arenevad silmad vajavad kahjuliku UV-kiirguse eest samasugust hoolt ja kaitset nagu lapse õrn nahkki.

Loe edasi

Fotokroomne ehk isetumenev prillilääts

Fotokroomsed prilliklaasid tulid esimest korda turule 1960. aastate lõpus, kuid populaarseks muutusid need 1990. aastatel. Puutudes kokku UV-kiirgusega, toimub fotokroomses klaasis klaasi värvust muutev keemiline reaktsioon. Fotokroomses prilliklaasis paikneb miljon väikest molekuli, mille kuju muutub sõltuvalt UV-kiirguse astmest – sel põhjusel on need klaasid otsese päikesevalguse käes tumedamad kui pilvetaguse päikese ajal.

Loe edasi

Prilliläätsede materjalid

Prilliläätsesid valmistatakse erinevatest materjalidest, neist levinumad on mineraalklaas ja plastik. Soovitame tavaliselt plastikut, kuna see on mineraalklaasist kergem ja purunemiskindlam. Nii plastikust kui klaasist prilliläätsedel saab rakendada erinevaid optilisi disaine (ühevaateline, bifokaal, progresseeruv).

Loe edasi

Akommodatsioonitoega prillilääts

Lühinägevatele inimestele ehk müoopidele, kellel esineb prilliga lugemisel ja arvutiga töötades tihti silmade väsimist ja pinget, on olemas akommodatsioonitoega prilliläätsed. Akommodatsioon on silma võime näha silmaläätse kuju muutes selgelt erinevatel kaugustel olevaid objekte. Lähedale nägemiseks peavad silmalihased rohkem pingutama ja sellest võivadki tekkida kaebused.

Loe edasi

Bifokaalne ehk kahevaateline prillilääts

Bifokaalsete prilliläätsedega näeb ainult lähedale ja kaugele, vahepealsed objektid on ebaselged. Bifokaalne prillilääts on oma ehituselt lihtsam kui progresseeruv ning sisuliselt on tegemist kahe ühevaatelise prilliläätse ühendamisega, prilliläätsel on eristatav lähedale vaatamise osa. Valdavalt on kasutajateks üle 40-aastased prillikandjad, kes vajavad kaugele ja lähedale vaatamiseks erinevaid korrektsioone.

Loe edasi

Pikendatud nägemisulatusega kaasaegsed lugemis- ja kontoriprilliläätsed

Pärast 40. eluaastat on normaalne, et varem hästi näinud inimene vajab lugemisprille. Kui ühevaatelistest lugemisprillidest ei piisa lisaks lugemisele ka selgelt arvutisse ja keskdistantsile nägemiseks, siis on võimalik võtta kasutusele pikendatud nägemisulatusega lugemisprillid. Need võimaldavad nii lugeda kui ka arvutit kasutada ja lähitöö hõlbustub.

Loe edasi

Astigmatismi korrigeerimise võimalused: prillid ja kontaktläätsed

Astigmatism võib esineda koos kaug- või lühinägevusega ja tuleneb silma ebatasasest kujust (ebaühtlane sarvkest või silmalääts). Pilt, mida inimene näeb, võib olla varjudega, väljavenitatud või moonutatud, sest silma langev valgus koondub kahes erinevas fookuses. Sellega võib kaasneda pinge silmades või peavalu.

Loe edasi

Spordiprillid

Sportlase saavutused ja rahulolu sõltuvad paljuski nägemisest. Õuespordialade puhul ollakse mõjutatud sellistest välistingimustest nagu päike, tuul, vihm ja lumi. Samas nõuavad mitmed alad väga täpset sihtimist ja teravat nägemist. Kas see tähendab, et prillikandjast sportlane jääb mängust välja? Kindlasti mitte!

Loe edasi

Silmad ja arvuti

Kas tööpäeva lõpuks on silmad alatasa väsinud ja ärritunud? Silmade pinge on arvutiga töötamisel ja rohke lähitöö puhul sagedane probleem. Suur pinge võib mõjutada ka ülejäänud keha, näiteks põhjustada pea- ja kaelavalu. Siin on mõned lihtsalt nipid, kuidas silmi lõdvestada ning arvutiga töötamine ja lugemine mõnusamaks muuta.

Loe edasi

Progresseeruv ehk mitmevaateline prillilääts

Progresseeruvad prilliläätsed on mõeldud eelkõige üle 40-aastastele, kes vajavad kaugele ja lähedale nägemiseks kahtesid erinevate tugevustega prille. Progresseeruv prillilääts sisaldab palju erinevaid optilisi tugevusi ning võimaldab ühtede ja samade prillidega näha teravalt nii kaugele, keskdistantsile kui lähedale. Prilliläätsed on ühtlased, ilma aknakeseta.

Loe edasi

Toonitud prilliklaasid

Toonitud prillilääts on tavaline päikseprillilääts. Toonitud prilliläätsed on kindla tooniga ja nende värvivalik on lai – saadaval on erinevad värvid peaaegu kogu värvispektri ulatuses. Toonitud prilliläätsed võib liigitada kolme rühma:

Loe edasi

37 toode(t)

Määra tõusev suund