KÜPSISTE KASUTAMISE TINGIMUSED

Miks me kasutame küpsiseid?

Kasutame oma e-poes küpsiseid (cookies) ja sellega saame teile pakkuda paremat kasutuskogemust. Küpsis on tähti ja numbreid sisaldav väike fail, mille veebisait kirjutab kasutaja arvutisse, kui kasutaja saidile siseneb. Küpsiseid kasutatakse veebisaidil täiendava funktsionaalsuse pakkumiseks ning abivahendina saidikasutuse analüüsimisel.

Olemas on kaht tüüpi küpsiseid.


Püsiküpsis.

Seda tüüpi küpsist kasutatakse teabe, nagu teie kasutajanimi ja parool, meeles pidamiseks ning see salvestatakse teie arvutisse kindlaks ajaperioodiks või seniks, kuni otsustate sellest tellimusteenusest loobuda. Kui te ei kasuta funktsiooni „Ära küsi edaspidi minu kasutajanime ja parooli“, siis neid küpsiseid teie arvutisse ei salvestata.


Seansiküpsis.

Seda tüüpi küpsist kasutatakse näiteks selleks, et jälgida, mis keele te veebisaidi jaoks valisite. Veebisaidi külastamise ajal salvestatakse need küpsised ajutiselt arvuti mällu. Seansiküpsist ei salvestata teie arvutisse pikaks ajaks ning see kustutatakse tavaliselt veebibrauseri sulgemisel.

Kategoriseerime oma küpsiseid järgmiselt.

Funktsionaalsed küpsised tagavad saidi põhifunktsioonid, näiteks teie sooviloendi sisu meeldejätmise.

Jõudlusküpsised mõõdavad meie saitide jõudlust, et saaksime neid tehniliselt ja kujunduslikult optimeerida.

Reklaamiküpsised mõõdavad meie reklaamide tõhusust ja aitavad kasutada sihitus reklaame ja kampaaniaid.

Sotsiaalse jagamise küpsised võimaldavad kasutada sotsiaalvõrgustikes teabe jagamise funktsiooni.

Sotsiaalmeediaküpsised jälgivad tegevust sotsiaalmeedias ja mujal veebis surfates.

Prooptika.ee kasutab ka Google Analyticsi küpsiseid, et võimaldada neil tuvastada turunduseesmärgil teatud demograafilist teavet. Kasutajad jäävad anonüümseks, Prooptika.ee saab pakkujalt valitud teavet, et aidata neil turundustegevusi tõhusamalt suunata. Kliendi ID tuvastab anonüümselt külastajad mitme seansi ajaks ja need andmed salvestatakse 26 kuuks. Kui te ei soovi Prooptika.e küpsiste kasutamisega nõustuda, saab enamiku brauseritest küpsistest keelduma seadistada. Kuid see võib piirata veebisaidi kasutusmugavust ja personaalseid eelistusi.