Pinnakatted

Õige prilliklaasi pinnakate aitab Sinul pilku pikemalt selge hoida.

Kui oled aktiivse eluviisiga, kaitseb õige kate kriimustuste kui tolmu eest.

Pikalt arvuti taga tööd tehes on abiks aga digikiirguse kaitsega pind.

Pinnakatted

 

Prilliklaaside erinevad pinnakatted on mõeldud selleks, et suurendada prilliklaaside vastupidavust ja täiustada nägemist. Erinevad pinnakatted teevad klaaside kasutamise meeldivamaks ja mõjutavad muu hulgas nägemisteravust ja -selgust, klaaside välimust, kasutusmugavust, vastupidavust, puhastatavust ja mustuse hülgavust. (seda võiks ka kirjutada, et lähevad kergemini udust puhtaks)


KÕVAPIND (hardcoat)

Kõvapind muudab plastikklaasid kriimustustele oluliselt vastupidavamaks. Kõvapind ei taga 100% kriimustuskindlust, seega soovitame prilliklaase puhastada vaid spetsiaalsete prilliklaaside puhastusvahendite ja puhastuslappidega.

PEEGELEDUSVASTANE PIND

(AR coating, antireflection) kantakse prilliklaasi pinnale peegelduste vältimiseks ning selgema ja kontrastsema „pildi“ saamiseks.Tavaline prilliklaas, nii klaas-, kui ka plastikmaterjalist, peegeldab valgust ühelt pinnalt u 4%, mõlemalt pinnalt kokku u 8%, mille tulemusena ei jõua peegelduste tõttu läbi prilliklaasi kogu valgus ja informatsioon silmani. Kui tegemist on õhukese (õhendatud) klaasiga, võib valgusekadu ulatuda 20%-ni. Peegeldusest tingitud valguskadusid hoitakse ära prilliklaasi optilistele pinnale kantud peegeldusvastase e AR-pinnakattega (antireflection), mis vähendab peegeldusi 1%-ni. Peegeldusvastane kate toob paremini esile silmade loomuliku ilu ja see tagab ka hea nägemise rasketes valgustingimustes, näiteks pimedas autot juhtides. Lisaks klaasi optilisele paranemisele on tähtis ka esteetiline efekt – prilliklaas on pea märkamatu, jättes prillidest kergema ja õhulisema mulje.

HÜDROFOOBNE EHK VETT JA MUSTUST HÜLGAV PIND

Tagab prilliklaaside kergema puhastamise ning udustub vähem ja aitab säilida prilliklaasidel kauem puhtana.
Alates 2004. aastast on kõik suuremad prilliläätsetootjad AR-pindade kvaliteeti oluliselt parandanud, lisades neile molekulaarselt tiheda hüdrofoobse (vetthülgava) kihi, tänu millele on läätse pind oluliselt vastupidavam ja libedam, see vähendab prillide liiga sagedase puhastamise vajadust, kuna see pinnakate on mustust hülgav. Superhüdrofoobne töötlus annab eriti libeda pealiskihi – klaasidele ei jää pidama mustus ega veepiisad. Hüdrofoobse pinnakattega klaasid tõrjuvad vett, mustust ning tagavad kiirema vabanemise udust. Klaaside puhastamiseks piisab, kui kasutada spetsiaalset (puhast) mikrofiiberlappi, mille kasutamine pikendab prilliklaasi kasutusiga.

DIGIKIIRGUS KAITSEGA PIND

ehk sinist valgust neutraliseeriv pinnakate digitaalsetest ekraanidest tuleneva kahjuliku sinise valguse vastu
Erinevad digiseadmed, olgu selleks televiisor, arvutiekraan, tahvelarvuti, nutitelefon, kiirgavad sinist valgust. Sinine valgus on meie jaoks normaalne nähtus, kuna see on päevavalguse üks osa, sinise valguse ülesanne on hoida meid päeva jooksul ärkvel. Küll aga võib selle valguse n-ö ületarbimine tekitada silmade pinget, väsimust ja isegi unetust. Digikiirguskattega pind kaitseb silmi üleliigse pinge eest, pakub mugavamat nägemist ja kontrastsemat igapäevaste nutiseadmete kasutamist.

100%-LINE UV KAITSE

See pinnakate hoiab ära silmade päikesekahjustused. UV-kaitse tähendab, et prilliklaas ei lase läbi ultraviolettkiirgust (ehk n-ö sinist valgust, alla 400 nm nähtavast valgusest). UV-kaitset on vaja ultraviolettkiirguse kahjuliku mõju vältimiseks. Silmadele ohtlikku UV-kiirgust peegeldub eriti palju päikeselise ilmaga lumelt ja veelt.

Pinnakatted

Minimal Price: 0,00