Uus & Põnev

Ole kursis kõige uuega, mis sära silmis hoiab.

Huvitavat lugemist nii prillidest, läätsedest kui silmadest.

 

Millised prillid lapsele ja noorukile valida?

Lapsele prille ostes seisab lapsevanem paljude valikute ees. Kuidas valida õiged prilliraamid ja milliseid prilliklaase eelistada?
Võrreldes täiskasvanuga on laste nina lamedam ja prillid ei pruugi nina peal kindlalt istuda. Seetõttu peab lapsele prille valides tähelepanu pöörama raamide heale istuvusele ja mugavusele. Eriti oluline on prilliraamide valikul see, et prilliraamid oleks lapsele parajad – need peavad istuma ees ideaalselt ning ei tohi olla kitsad, sest muidu hakkavad prilliaisad sisse soonima. Samas ei tohi prilliraamid olla ka liiga laiad, kuna siis on oht, et prilliraamid hakkavad eest ära vajuma.

Loe edasi

Liigsest digiseadmete kasutamisest noores eas võivad tuleneda pikaajalised nägemisprobleemid

On taas alanud periood, kus paljud lapsevanemad teevad ettevalmistusi oma laste kooli minemiseks. Kooliteele asumisega on seotud palju korralduslike küsimusi. Kuid pahatihti ununeb kiire ettevalmistuse perioodi jooksul panna aeg silmaarsti või optometristi juurde. Pro Optika soovitab aga juba praegu plaani võtta lapse silmade kontrolli silmaarsti või optometristi juurde, et laps saaks uuele kooliaastale vastu astuda terava pilguga.

Loe edasi

Optilised ja päikeseprillid RAY-BAN®-I optiliste prilliklaasidega

RAY-BAN® - see on ajatu stiil, autentsus, legendaarsus, julgus ning unikaalne tehnoloogia. Alates  turuletulekust 1937. aastal – kaitsmaks pilootide silmi kahjulike päikesekiirte eest – on Ray-Ban alati olnud prilliklaaside tootmise esirinnas.

Ray-Ban on olnud teenäitajad kristalsete polariseeritud materjalide ja prilliklaaside osas, nagu Chromance. Lisaks teerajajad polariseeritud klaaside toonimises. Nad kasutavad uusimat tehnoloogiat, et täiustada peegeldumisvastaseid ja vetthülgavaid katteid. 

Loe edasi

Zeiss Drivesafe prilliklaasid – turvaliseks ja usaldusväärseks autojuhtimiseks

Eesti ilmastik on ääretult muutlik ja seetõttu muutuvad ka liiklusolud autojuhtimiseks. Sageli märgitakse liiklusuudistest õnnetusjuhtumi ühe olulise aspektina just halvad tee- või ilmaolud.

  • Kas olete avastanud end autoroolis ebakindlalt ja ebamugavalt sellistes keerulistes ilmastikuoludes nagu vihm, udu, hämarus või öine autosõit?

Loe edasi

Ujumisprillid, millega näete selgelt ka ujulas

Oma lemmikharrastusega, ujumisegega, on võimalik tegeleda ka nii, et kõik Teid ümbritsev on selge nii vee peal kui vee all. Ujumisprille on võimalik saada nii miinus-, pluss- kui ka silinderkorrektsiooniga. Võimalik on tellida ka ujumisprille siis, kui Teie silmad vajavad erinevaid prilliklaasi tugevusi. Tavaliste prillidega ei soovitata kloori- või soolases vees ujuda, kuna see kahjustab prilliraami ja -klaase.

Loe edasi

Silhouette prilliraamid – naudi igat hetke!

Kruvideta ning raamideta prillid, mis on valmistatud 80% ulatuses käsitööna Austrias, on jõudnud Eestisse. Pro Optika kliendikonsultandid nõustavad Silhouette toodete puhul personaalselt.
Silhouette personaalne nõustamine erineb igapäevasest optikapoe külastusest eelkõige seetõttu, et raame valides keskendutakse täpsemalt silmade piirkonnale, nahatüübile, silmavärvile, näokujule ning loomulikult ka iseloomuomadustele.

Loe edasi

Kontaktläätsede kasutaja meelespea

Kontaktläätsede kandmine erineb prillide kandmisest, sest kontaktläätsesid kantakse vahetult silma peal. Selleks et nautida muretut läätsekandmist ja säiliks Teie silmade heaolu, anname Teile mõned näpunäited.

Loe edasi

Hea nägemine tagab töötaja täpse ja kiire töö!

Iga vastutustundlik tööandaja teab, et nägemine on iga töötaja kalleim varandus. Hea nägemine tööl on väga oluline, sest nägemisest sõltub paljuski ettevõtte töötajate suutlikkus teha oma tööd kiiresti ja täpselt. Kui Te märkate mõne töötaja puhul tööviljakuse langust ja Teie väga hea spetsialist eksib mõnes töölõigus, mida ta varem tegi perfektselt, siis võib üks põhjus olla halvenenud nägemine.

Kas teadsid et, 90% informatsioonist saab inimene silmade kaudu?

Loe edasi

Spordiprillid

Sportlase saavutused ja rahulolu sõltuvad paljuski nägemisest. Õuespordialade puhul ollakse mõjutatud sellistest välistingimustest nagu päike, tuul, vihm ja lumi. Samas nõuavad mitmed alad väga täpset sihtimist ja teravat nägemist. Kas see tähendab, et prillikandjast sportlane jääb mängust välja? Kindlasti mitte!

Loe edasi

Ettevaatust! Ere päike ja uv-kiirgus võivad kahjustada enim just laste silmi!

Kevade saabudes satub prillipoodi üha enam inimesi, kes otsivad moekat kaitset silmadele. Kõik täiskasvanud teavad, kui tähtis on kaitsta oma silmi ereda päikese eest. Lapsevanemad peaksid rohkem tähelepanu pöörama ka laste silmade kaitsele. Just laste puhul on väga oluline, et neil oleksid korralikud päikseprillid, mis kaitseksid neid ereda päikesevalguse ning UVA- ja UVB-kiirguse eest, sest kasvavad ja arenevad silmad vajavad kahjuliku UV-kiirguse eest samasugust hoolt ja kaitset nagu lapse õrn nahkki.

Loe edasi

Astigmatismi korrigeerimise võimalused: prillid ja kontaktläätsed

Astigmatism võib esineda koos kaug- või lühinägevusega ja tuleneb silma ebatasasest kujust (ebaühtlane sarvkest või silmalääts). Pilt, mida inimene näeb, võib olla varjudega, väljavenitatud või moonutatud, sest silma langev valgus koondub kahes erinevas fookuses. Sellega võib kaasneda pinge silmades või peavalu.

Loe edasi

Spordiprillid

Sportlase saavutused ja rahulolu sõltuvad paljuski nägemisest. Õuespordialade puhul ollakse mõjutatud sellistest välistingimustest nagu päike, tuul, vihm ja lumi. Samas nõuavad mitmed alad väga täpset sihtimist ja teravat nägemist. Kas see tähendab, et prillikandjast sportlane jääb mängust välja? Kindlasti mitte!

Loe edasi