Uus & Põnev

Ole kursis kõige uuega, mis sära silmis hoiab.

Huvitavat lugemist nii prillidest, läätsedest kui silmadest.

 

Millised prillid lapsele ja noorukile valida?

Lapsele prille ostes seisab lapsevanem paljude valikute ees. Kuidas valida õiged prilliraamid ja milliseid prilliklaase eelistada?
Võrreldes täiskasvanuga on laste nina lamedam ja prillid ei pruugi nina peal kindlalt istuda. Seetõttu peab lapsele prille valides tähelepanu pöörama raamide heale istuvusele ja mugavusele. Eriti oluline on prilliraamide valikul see, et prilliraamid oleks lapsele parajad – need peavad istuma ees ideaalselt ning ei tohi olla kitsad, sest muidu hakkavad prilliaisad sisse soonima. Samas ei tohi prilliraamid olla ka liiga laiad, kuna siis on oht, et prilliraamid hakkavad eest ära vajuma.

Loe edasi

Laps ja nägemine

Nii laste kui täiskasvanute silmad vajavad tähelepanu, kuid laste puhul tuleks olla eriti hoolikas. Nende silmad kasvavad ja nägemine areneb välja alles 6.–8. eluaastaks. Regulaarne silmakontroll on profülaktikaks, sest varakult avastatud normaalsest nägemisest kõrvalekallet saab suurema tõenäosusega ravida enne kooliminekut.

Loe edasi

Liigsest digiseadmete kasutamisest noores eas võivad tuleneda pikaajalised nägemisprobleemid

On taas alanud periood, kus paljud lapsevanemad teevad ettevalmistusi oma laste kooli minemiseks. Kooliteele asumisega on seotud palju korralduslike küsimusi. Kuid pahatihti ununeb kiire ettevalmistuse perioodi jooksul panna aeg silmaarsti või optometristi juurde. Pro Optika soovitab aga juba praegu plaani võtta lapse silmade kontrolli silmaarsti või optometristi juurde, et laps saaks uuele kooliaastale vastu astuda terava pilguga.

Loe edasi

Optilised ja päikeseprillid RAY-BAN®-I optiliste prilliklaasidega

RAY-BAN® - see on ajatu stiil, autentsus, legendaarsus, julgus ning unikaalne tehnoloogia. Alates  turuletulekust 1937. aastal – kaitsmaks pilootide silmi kahjulike päikesekiirte eest – on Ray-Ban alati olnud prilliklaaside tootmise esirinnas.

Ray-Ban on olnud teenäitajad kristalsete polariseeritud materjalide ja prilliklaaside osas, nagu Chromance. Lisaks teerajajad polariseeritud klaaside toonimises. Nad kasutavad uusimat tehnoloogiat, et täiustada peegeldumisvastaseid ja vetthülgavaid katteid. 

Loe edasi

Kes on optometrist?

Optometrist on tervishoiu spetsialist, kes tegeleb nägemise uurimise ja korrigeerimisega, määrab prille, kontaktläätsesid ning oskab ka prille sobitada, valmistada ja parandada. Seega peab ta hakkama saama kõigega, mis prillipoes töötades vajalik. Optometrist annab nõu raamide valimisel ning nägemisega seotud teemadel.

Loe edasi

Kontaktläätsede kasutaja meelespea

Kontaktläätsede kandmine erineb prillide kandmisest, sest kontaktläätsesid kantakse vahetult silma peal. Selleks et nautida muretut läätsekandmist ja säiliks Teie silmade heaolu, anname Teile mõned näpunäited.

Loe edasi

Miks lugemisprillid?

Kindlasti imestavad paljud inimesed, kes on kogu elu jooksul hästi näinud, miks neil ühtäkki lähedale vaatamine raskeks on muutunud, ja on tunne, et vaja on lugemisprille. 20-aastaselt hakkavad silmas toimuma väga aeglased füsioloogilised muutused ja silmalääts, mis aitab eri kaugustel olevaid objekte teravalt näha, kaotab aegamisi oma elastsust. 

Loe edasi

Nägemishäired

Ükski järgmistest nägemishäiretest ei ole haigus, vaid silma omapära, mis on tingitud silma mittemõõdupärasest ehitusest. Kui silm on anatoomiliselt terve, saab nägemist korrigeerida prillidega või kontaktläätsedega. (Silmahaigustega võib küll kaasneda nägemishäireid, kuid sel juhul on tegemist tagajärjega ja patoloogilise muutusega.)

Loe edasi

Ettevaatust! Ere päike ja uv-kiirgus võivad kahjustada enim just laste silmi!

Kevade saabudes satub prillipoodi üha enam inimesi, kes otsivad moekat kaitset silmadele. Kõik täiskasvanud teavad, kui tähtis on kaitsta oma silmi ereda päikese eest. Lapsevanemad peaksid rohkem tähelepanu pöörama ka laste silmade kaitsele. Just laste puhul on väga oluline, et neil oleksid korralikud päikseprillid, mis kaitseksid neid ereda päikesevalguse ning UVA- ja UVB-kiirguse eest, sest kasvavad ja arenevad silmad vajavad kahjuliku UV-kiirguse eest samasugust hoolt ja kaitset nagu lapse õrn nahkki.

Loe edasi

Astigmatismi korrigeerimise võimalused: prillid ja kontaktläätsed

Astigmatism võib esineda koos kaug- või lühinägevusega ja tuleneb silma ebatasasest kujust (ebaühtlane sarvkest või silmalääts). Pilt, mida inimene näeb, võib olla varjudega, väljavenitatud või moonutatud, sest silma langev valgus koondub kahes erinevas fookuses. Sellega võib kaasneda pinge silmades või peavalu.

Loe edasi

Silmad ja arvuti

Kas tööpäeva lõpuks on silmad alatasa väsinud ja ärritunud? Silmade pinge on arvutiga töötamisel ja rohke lähitöö puhul sagedane probleem. Suur pinge võib mõjutada ka ülejäänud keha, näiteks põhjustada pea- ja kaelavalu. Siin on mõned lihtsalt nipid, kuidas silmi lõdvestada ning arvutiga töötamine ja lugemine mõnusamaks muuta.

Loe edasi